Słysząc sprzęt do ćwiczeń w domu wyobrażasz sobie konieczność wygospodarowania ogromu miejsca żeby to wszystko pomieścić? A co jeśli powiem Ci, że możesz sprzęt schować w szufladzie? Wydaje się niewiarygodne? Przeczytaj a zmienisz zdanie.

Mowa oczywiście o gumach oporowych typu mini band. Są to niewielkie taśmy, dzięki którym wykonasz niezliczoną ilość ćwiczeń.

Opór stawiany przez gumę zmieni oblicze Twoich treningów. Twoje mięśnie otrzymają nowy bodziec do rozwoju.

Zalety ćwiczeń z gumą:

  • ujędrniają ciało,
  • zwiększają ilość spalonych kalorii i utratę zbędnych kilogramów,
  • budują masę mięśniową,
  • świetnie urozmaicają treningi,
  • pozwalają wzmocnić mięśnie głębokie,
  • polepszają kontrolę napięcia mięśni.

Ćwiczenia z taśmami nie tylko stymulują rozwój mięśni i pomagają w kształtowaniu sylwetki, ale także mobolizują, pozwalają zwiększyć zakresy ruchów oraz stanowią świetny przyrząd do rehabilitacji.

Gumy może stosować każdy, bez względu na stopień zaawansowania. Także nie musisz się obawiać, że jakieś ćwiczenie będzie dla Ciebie zbyt ciężkie. Każda guma różni się siłą oporu. Oznacza to, że możesz dobrać opór do swoich możliwości. Spokojnie zacznij ćwiczenia z najlżejszą gumą, po to, abyś wykonała je poprawnie, a następnie stopniowo zwiększaj opór. W sklepach dostępne są zestawy gum o różnym napięciu.

Trening z gumami różni się od tego z ciężarami tym, że im bardziej rozciągniesz gumę, tym większy opór ona stawia, a mając hantle – ciężar jest taki sam.

Wiesz już jakie korzyści niesie za sobą trening z taśmami, ale pytanie co ćwiczyć?

Otóż ćwiczeń jest bardzo dużo na każdą partię ciała. Do większości wykonywanych przez Ciebie ruchów możesz dodać gumy.

Zaprezentuję Ci kilka nowych zestawów ćwiczeń, które właśnie pojawiły się na naszej platformie fitness online www.labonitafit.pl/trenujwdomu.
Zestawy są podzielone na poszczególne partie ciała i stopnie zaawansowania.

Ręce i plecy z taśmą miniband, to świetne zestawy ćwiczeń, dzięki którym popracujesz nad rękami i plecami. Pamiętaj, nie tylko brzuch,  uda i pośladki są ważne, ale także ręce i plecy, dla proporcjonalnej i pięknej kobiecej sylwetki a także dla wzmocnienia mięśni posturalnych.

Nogi i pośladki z taśmą miniband, to ćwiczenia, które pomogą w pozbyciu się cellulitu, wysmukleniu nóg i ujędrnieniu pośladków.

W zestawach o nazwie Brzuch z taśmą miniband znajdziesz ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha, które oprócz “sześciopaku” dadzą Ci silny i stabilny tułów podtrzymujący Twoją sylwetkę i wspierający kręgosłup.

Jak widzisz ćwiczeń jest mnóstwo na każdą partię ciała. Pamiętaj, aby w Twoich treningach nie pomijać żadnej z nich.

To tylko kilka przykładów ćwiczeń jakie zawiera platforma treningowa dla kobiet fitness online. Jeśli chciałabyś usystematyzować swoje treningi, żeby nie wykonywać przypadkowych zestawów ćwiczeń, po wykupieniu dostępu wypełnij ankietę treningową na podstawie której ułożę Ci plan treningowy optymalizujący Twoje treningi.

Dieta online będzie doskonałym dopełnieniem Twoich starań w dążeniu do wymarzonej sylwetki i da Ci odpowiednią ilość siły potrzebną do wykonania treningu. Znajdziesz ją na naszej stronie jako Dieta Indywidualna.

Zawsze możesz też możesz wypróbować trening personalny online, podczas którego trenerka dobierze idealnie pasujący do Ciebie zestaw ćwiczeń również z gumami, co da Ci szybkie rezultaty.

Sprawdź co jeszcze oferuje Ci platforma #trenujwdomu!

https://www.labonitafit.pl/trenujwdomu