Wydatne i kształtne pośladki to jeden z atutów, który jest pożądany przez większość kobiet. Często brak wiedzy i nieodpowiednie treningi zniechęcają do dalszej walki o piękne pośladki i pchają w stronę medycyny estetycznej. Czym się różni pośladek zbudowany treningiem a ten wypełniony implantem, dowiesz się z tego wpisu.

Zacznijmy od tego, że każda z nas ma inne pośladki. Decyduje o tym układ i rozstawienie kości. Jednak odpowiednio dobrany i zaplanowany trening jest w stanie rozbudować mięśnie pośladkowe.

 

Zdjęcie: Atlas treningu siłowego, Charles Delavier

 

Na początku musisz zdać sobie sprawę z tego, że ta grupa mięśni potrzebuje silnego bodźca do wzrostu jakim jest opór zewnętrzny w postaci większych ciężarów. Zatem od tej pory powinnaś przestać bać się ćwiczeń siłowych, a wręcz je pokochać. Nie zapominaj, że do budowy mięśni potrzebny jest odpowiedni budulec, dlatego też Twój codzienny jadłospis powinien zmienić się na dietę o dodatnim bilansie kalorycznym.

Drugą ważną kwestią jest odpowiednio spersonalizowany plan treningowy. Wykonując niezliczoną ilość ćwiczeń jedynie na pośladki i katując je codziennie nie doprowadzisz do ich wzrostu. Początkowo może Ci się tak wydawać, lecz w pewnym momencie zauważysz, że na dłuższą metę to nie przynosi pożądanych rezultatów. Odpowiednie dobranie parametrów treningowych, ćwiczeń i technika ich wykonania grają tu kluczową rolę, więc z pewnością do osiągnięcia wymarzonych pośladków będziesz potrzebowała trenera personalnego, który dostosuje Twój trening do Twoich potrzeb i możliwości.

Wszystko jest do wypracowania, wystarczy tylko systematyczność i sumienność w wykonywaniu zaleconych ćwiczeń.

Szybko rozwijająca się medycyna estetyczna często popycha nas do złych decyzji, które nie są konieczne w przypadku budowania pośladków. Bo wstawienie implantów to nie jest dobre rozwiązanie.

Ostatnio bardzo modne stają się operacje powiększające pośladki. Wyróżnia się trzy metody :

  • wypełnienie kwasem hialuronowym

Jest to mało inwazyjna metoda, lecz utrzymuje się bardzo krótko, a efekt często odbiega od popularnych brazylijskich pośladków, a tylko niweluje małe niedoskonałości.

  • wypełnienie własnym tłuszczem

Ten typ powiększenia pośladków już wiąże się z koniecznością wykonania go pod narkozą oraz jednodniową hospitalizacją. Polega na przeszczepieniu własnego tłuszczu z jednego miejsca do pośladków. Natychmiastowy efekt utrzymuje się jedynie przez kilka miesięcy, po tym czasie połowa przeszczepionego tłuszczu wchłania się, a po upływie 3 lat  pozostała część.

  • wszczepienie implantów

Jest to metoda najbardziej inwazyjna. Podobnie jak w przypadku przeszczepienia tłuszczu jest wykonywane pod narkozą i wymaga hospitalizacji. W pośladki wszczepiane są implanty sylikonowe, które dają najtrwalszy efekt. Niestety powrót do sprawności i rekonwalescencja jest bardzo uciążliwa.

Różnica w wygądzie pośladków po operacji a tych zbudowanych dzięki ćwiczeniom jest kolosalna. Pośladki z implantami nie wyglądają naturalnie. Dodatkowo dzięki ćwiczeniom wzmacniamy jedną z największych grup mięśniowych w naszym ciele, a co za tym idzie mamy lepszą stabilizację.

Daj sobie szansę na zbudowanie ślicznych i krągłych pośladków o jakich marzysz. Tę część ciała jesteś w stanie powiększyć ćwiczeniami bez konieczności ingerencji chirurgicznej, a przy okazji poprawisz całą sylwetkę oraz swoje zdrowie i odporność.

Zapraszam Cię na trening personalny online lub na żywo w klubie, podczas którego osiągniesz sylwetkę taką o jakiej marzysz. Dołącz również do tego spersonalizowaną dietę online a efekt końcowy będzie powalający.

Wejdź na https://www.labonitafit.pl/trenujwdomu i skontaktuj się ze mną, a chętnie Ci w tym pomogę.