Pofolgowałaś sobie ostatnimi czasy? Spoglądasz w lustro i nie zadowala Cię ten widok? A może nie masz sił na dłuższy spacer, czy proste ćwiczenia? To niestety znak, że musisz zacząć pracę od początku, ale nie martw się, podpowiem Ci jak w kilku prostych krokach możesz wrócić do dawnej sprawności.

I zacznij stopniowo

Jeśli doszłaś już do etapu, w którym Twoje ćwiczenia odbywały się cztery lub pięć razy w tygodniu, to nie wracaj do tego schematu. Rozpocznij od trzech treningów.

II zacznij od podstawowych ćwiczeń 

Nie porywaj się na ciężkie ćwiczenia dla zaawansowanych, nawet jeśli już takie wykonywałaś.

III zacznij od treningów na całe ciało

Nie dziel treningów na takie, które skupiają się na danej partii. Zacznij od tych typu Full Body Workout, podczas których skupisz się kompleksowo na całym ciele i nie doprowadzisz do przemęczenia.

IV nie przeciążaj mięśni

Mięśnie są teraz słabsze, więc postaraj się ich nie przeciążać. Zmniejsz ciężar, z którym ćwiczysz, wykonaj mniejszą ilość powtórzeń, ale skup się na technice ich wykonywania. Więcej nie zawsze znaczy lepiej. Przez to możesz doprowadzić do naderwań lub zerwań mięśni i ścięgien.

V rozgrzewka i rozciąganie

Pamiętaj o dwóch podstawowych częściach treningu jakimi są rozgrzewka i rozciąganie. Przygotujesz dzięki temu ciało do nadchodzącego wysiłku, a po jego zakończeniu rozluźnisz i zrelaksujesz, co zmniejszy dolegliwości bólowe i możliwość wystąpienia przykurczów.

VI zadbaj o dietę

Pamiętaj, że organizm potrzebuje odpowiedniego paliwa do działania. Dostarczaj przed treningiem odpowiedniej jakości dobrze zbilansowane jedzenie. Nie wpędzaj się w restrykcyjne diety, detoxy, czy głodówki, które przyniosą efekt odwrotny do zamierzonego.

VII pomyśl o suplementacji

Jeśli odpuściłaś treningi, to i być może Twoja dieta też podupadła. Pamiętaj, żeby dostarczać odpowiednią ilość substancji z pożywienia, a w przypadku dużych niedoborów uzupełniaj ich braki.

VIII wysypiaj się

Najlepsza regeneracja występuje podczas snu, dlatego zadbaj o jego odpowiednią ilość.

IX nie zniechęcaj się

Odpowiednie nastawienie i motywacja jest kluczem do sukcesu. Pamiętaj o tym!

X daj sobie czas

Nie od razu wrócisz do formy. To jest proces, który musisz pokonać, aby znów móc ćwiczyć jak dawniej.

 

Platforma treningowa fitness online dla kobiet #trenujwdomu posiada wiele zestawów ćwiczeń, które są dedykowane osobom początkującym oraz tym wracającym do aktywności po przerwie. Nie musisz się obawiać, że nie poradzisz sobie z jakimś ćwiczeniem. Każde jest dokładnie wytłumaczone, a tempo jego wykonywania możesz dostosować do swoich możliwości.

Jeśli jednak wolałabyś, aby profesjonalista pilnował, czy wykonujesz odpowiednio ćwiczenia oraz dobrał zestaw idealny dla Ciebie, to nie zwlekaj i zapisz się na trening personalny online, to świetna dawka motywacji oraz pewność, że ćwiczysz odpowiednio.

Nie zapominaj również o zdrowym odżywianiu. Dieta online pomoże Ci wrócić na zdrowe tory nawet jeśli długo odżywiałaś się niewłaściwie.

Nie bój się powrotu do formy. Daj znać, a chętnie Ci w tym pomogę!

https://www.labonitafit.pl/trenujwdomu